KEKKILÄ BVB - PODŁOŻA DEDYKOWANE

Fińska firma KEKKILÄ i holenderska BVB połączyły swoje siły, dzięki czemu powstało BVB SUBSTRATES. Jest to jedna z marek substratów producenta i dostawcy KEKKILÄ-BVB. Dzięki 100-letniemu doświadczeniu firma stała się liderem na rynku dostawców wysokiej jakości profesjonalnych podłoży.
BVB Substrates produkuje specjalistyczne  mieszanki dostosowane do indywidualnych potrzeb, takie jak: rośliny ozdobne, kwiaty cięte, rośliny doniczkowe, rabatowe i tarasowe, ale także owoce miękkie, warzywa, konopie medyczne oraz pieczarki.

Firma posiada własne laboratorium wyposażone w nowoczesne technologie, dzięki czemu nowe produkty są dokładnie testowane i kontrolowane, zanim wejdą na rynek sprzedażowy.
Dzięki wprowadzeniu nowych technik zoptymalizowano jakość substratów produkowanych przez BVB SUBSTRATES. Dla przykładu dział zajmujący się podłożem do storczyka zapewnia wszystkie aspekty, które wymagają higienicznej obróbki podłoża. W 2019 roku firma oddała do użytku nową instalacją przesiewającą, dzięki czemu maszyna zapewnia perfekcyjne sortowanie różnych rozmiarów kory.
Podłoża te są produkowane zgodnie z wymaganymi właściwościami fizycznymi  oraz chemicznymi.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo specjalistyczne substraty do uprawy konopii medycznej, storczyka, maliny oraz hortensji ciętej.  Na indywidualne zamówienie możemy dostarczyć dedykowane podłoże prawie do każdej uprawy.

 

specjalistyczne podłoże do uprawy konopii medycznej

Uprawa konopii medycznej wiąże się z określonymi wymaganiami. BVB SUBSTRATES oferuje podłoża, które odpowiadają każdej fazie rozwoju roślin. Zarówno do wysiewu nasion, ukorzeniania, wzrostu czy roślinom  matecznym. Stymulują wzrost wegetatywny oraz wspierają rozwój pąków i kwiatów.

Substraty BVB zapewniają wysoką retencję wody, a zdolność buforowania pozwala ją oszczędzać, oraz zapewnia większą kontrolę nad uprawą. Jest to o tyle istotne, ponieważ konopie do wyprodukowania 0,45 gramów kwiatów zużywają jej nawet 800 litrów. PH utrzymuje się w granicach 5.5-6.5 co najlepiej odpowiada uprawie.

W swoim składzie podłoże dla konopii zawiera składniki organiczne (torf, włókno kokosowe, włókno drzewne, korę i kompost) oraz nieorganiczne (perlit, vermikulit, wełnę mineralną). Struktura zatem jest idealna do uprawy przez zapewnienie optymalnych stosunków wodno-powietrznych.

Ponieważ produkt przeznaczony jest dla celów leczniczych, każda seria poddawana jest wnikliwej analizie parametrów, które utrzymywane są na najwyższym poziomie. Badana jest zawartość składników odżywczych oraz metali ciężkich. Prowadzone są badania  patogenów ludzkich (E.coli, Salmonella) oraz roślinnych (Fusarium, Erwinia, Rhizoktonia, Phytium, Phytophtora) 

specjalistyczne podłoże do uprawy storczyka

Orchidea stawia wysokie wymagania podłożu. Uprawa uległa w ostatnich latach zmianom. Dzięki badaniom i testom została zoptymalizowana. Storczyki lubią dużą ilość światła, a co a tym idzie także wody. Podłoże do storczyka musi trzymać odpowiednią wilgoć. 
W naszej ofercie mamy podłoże do storczyka o pH wynoszącym 5,5. W skład wchodzi: 50% kory, 25% chipsów kokosowych, 25% torfu cegiełkowego, 0,3 kg nawozu startowego PG MIX i 0,3 kg saletry wapniowej. 
Kora podłoża BVB SUBSTRATES doskonale nadaje się jako główny składnik podłoża do storczyka. Pozyskiwana jest z drzewa sosny, z krajów w których klimat jest odpowiedni dla tej rośliny (Hiszpanii i Portugalii). Jest ona obierana, łamana i przesiewana w fabrykach, usuwane są wtedy nierówności.
Później poddaje się korę obróbce parą i transportuje do zakładu produkcyjnego.

specjalistyczne podłoże do uprawy maliny

Uprawa maliny wiąże się z określonymi wymaganiami. BVB SUBSTRATES oferuje podłoża, które odpowiadają każdej fazie rozwoju roślin. Stymulują wzrost wegetatywny oraz wspierają rozwój pąków i kwiatów.

Substraty BVB zapewniają wysoką retencję wody, a zdolność buforowania pozwala ją oszczędzać, oraz zapewnia większą kontrolę nad uprawą. pH utrzymuje się w granicach 5.4-5.8 co najlepiej odpowiada uprawie. EC na poziomie 0.3-0.7

W swoim składzie podłoże dla maliny zawiera składniki organiczne (torf o frakcji grubszej i średniej, włókno kokosowe i drzewne) oraz nieorganiczne (perlit). Struktura zatem jest idealna do uprawy przez zapewnienie optymalnych stosunków wodno-powietrznych.

Ponieważ produkt przeznaczony jest dla celów spożywczych, każda seria poddawana jest wnikliwej analizie parametrów, które utrzymywane są na najwyższym poziomie. Badana jest zawartość składników odżywczych oraz metali ciężkich. Prowadzone są badania  patogenów ludzkich (E.coli, Salmonella) oraz roślinnych (Fusarium, Erwinia, Rhizoktonia, Phytium, Phytophtora).

specjalistyczne podłoże do uprawy hortensji ciętej

Kwiaty cięte są szczególnie wrażliwe na suszę, dlatego ważne jest, aby podłoże, w którym uprawiana jest roślina przeznaczona na kwiat cięty, dobrze zatrzymywało wilgoć. Podłoże firmy BVB SUBSTRATES ma świetne właściwości i może poprawiać inne mieszanki, do których jest dodawany. Posiada wysoki wskaźnik retencji wody oraz zapewnia lepsze wchłanianie.

Podłoże ma bardzo wysoką zawartość porów (95%), co sprzyja lepszemu napowietrzeniu. Jest drobne, przewiewne, o pH wynoszącym 4,0. Zapewnia dobry drenaż i odpowiednie rozprowadzenie wilgoci w podłożu. W swoim składzie posiada: 65% włókna kokosowego, 25% surowca do produkcji podłoży, 15% Perlitu Extra o frakcji 1-6 mm oraz nawóz Dolokal Extra 1,00 kg.

Podłoże to znajdzie zastosowanie w uprawie roślin na kwiat cięty roślin rabatowych, krzewów liściastych, bylin. Można je także stosować w mieszankach, do których zwykle dodaje się włókno kokosowe.