ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN

Uprawa roślin to nie łatwa sprawa, szczególnie, jeśli mamy problemy z chorobami, szkodnikami czy chwastami wśród roślin. Jednak trzeba jakoś sobie z tym poradzić. Najbardziej efektywnym sposobem na zwalczanie chorób, szkodników oraz chwastów jest ochrona chemiczna. Stosowana jest najczęściej w formie oprysku środkami ochrony roślin. Fungicydy, czyli preparaty zwalczające choroby wykorzystywane są do walki z różnego rodzaju grzybami i ich zarodnikami. W przypadku herbicydów (preparaty zwalczające chwasty) należy wiedzieć, że są preparaty selektywne, które działają tylko na określoną grupę chwastów oraz nieselektywne, niszczące wszystko. Z kolei insektycydy zwalczają niechcianych gości – owady żerujące na roślinach.
W uprawie roślin niezbędne są preparaty takie jak regulatory wzrostu, wpływające na wzrost roślin poprzez stymulację lub zahamowanie oraz ukorzeniacze, pomagające wytworzyć system korzeniowy, ułatwiające ukorzenić się roślinie. W składzie posiada hormony roślinne auksyny, które pobudzają wzrost komórek rośliny, pomagają wytworzyć korzenie i wpływają na powstawanie owoców. Dzięki ukorzeniaczom można skuteczniej rozmnożyć sadzonki.
Warto jednak pamiętać, że ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa! Przed użyciem należy zapoznać się z etykietą na opakowaniu! Preparaty chemiczne do użytku profesjonalnego mogą być używane tylko przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, określone w Ustawie o środkach ochrony roślin!
 

chwastobójcze
grzybobójcze
owadobójcze
regulatory wzrostu i ukorzeniacze
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image