DODATKI DO PODŁOŻY

Do przygotowania podłoża pod uprawę wykorzystuje się różnego rodzaju dodatki, któe poprawiają strukturę gleby. Odpowiednie podłoże powinno być dobrze przepuszczalne, posiadać zdolność do zatrzymywania wody i składników pokarmowych.         

perlit

Neutralny chemicznie, świetnie napowietrza podłoże, spulchnia je i magazynuje wodę. Jest często stosowany w uprawach szklarniowych lub jak domieszka do ziemi. 

KNAUF Perlit Extra o frakcji 2-6 mm (1 raz przesiewany)
KNAUF Perlit Premium o frakcji 2-6 mm (2 razy przesiewany)
KNAUF Perlit Medium o frakcji 0-3 mm

keramzyt

Granulat powstały w wyniku wypalania naturalnej gliny. Używany jest jako dodatek do podłoża oraz w formie dekoracji. Zapewnia korzeniom dużą ilość powietrza, tworzy drenaż zapobiegający zatrzymywaniu się wody.

BIOVITA Keramzyt o frakcji 4-8 mm
BIOVITA Keramzyt o frakcji 8-16 mm
Keramzyt o frakcji 8-16 mm (kolor Lilac)
Keramzyt o frakcji 8-16 mm (kolor Pink)
Keramzyt o frakcji 8-16 mm (kolor Saffron)
Keramzyt o frakcji 8-16 mm (kolor Charcoal)

WŁÓKNO KOKOSOWE

Jest to materiał organiczny i trwały, ponieważ nie ulega rozkładowi pod wpływem wilgoci. Poprawia warunki wodne, napowietrza glebę, zatrzymuje wilgoć, zwiększa przewiewność i przepuszczalność. Włókno kokosowe sprawia, że woda nie zalega, korzenie nie gniją, a ziemia nie jest zbita.

CERES Włókno kokosowe 

wermikulit

Lekkie granulki o dużej zdolności zatrzymywania wilgoci. Poprawiają strukturę gleby i regulują warunki powietrzno-wodne. Dodatkowo wzbogacają i spulchniają glebę, stymulują rozwój roślin i działanie nawozów. Zmniejszają także gnicie przez co można przechowywać w nich cebulki kwiatowe. Wermikulit stosowany jest również do posypywania by wspomóc kiełkowanie nasion.

Wermikulit o frakcji 0-3 mm
Wermikulit Silver o frakcji 0,5-4 mm

hydrożele

Granulki wchłaniające wodę z kropli deszczu, podlewania, rosy, a następnie oddawane roślinie. Preparat chroni rośliny przed suszą oraz przelaniem, poprawia także strukturę gleby. Może być stosowany w doniczkach, skrzynkach balkonowych, w ogrodzie oraz na trawnikach.

Aquagel - magazyn wody
Terracotem hydrożel z nawozem