NAWOZY POZOSTAŁE

Nawożenie roślin to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Stosowanie nawozów i odżywek jest niezbędne, aby rośliny miały silny wzrost, bujne kwitnienie oraz obfity plon. Potrzebują wielu składników pokarmowych jak azot, fosfor, potas, wapń, magnez i wiele innych. Dzięki nawożeniu gleba ma odpowiedni odczyn, jest bardziej żyzna oraz lepiej wchłania wodę, a to wszystko sprawia, że roślina bujnie kwitnie i owocuje, jest odporniejsza na choroby, szkodniki i mróz. 
Na wiosnę rośliny domagają się nawozów bogatych szczególnie w azot, który odpowiada za prawidłowy wzrost oraz daje intensywne zielone zabarwienie. Latem można dostarczać wieloskładnikowych nawozów w odpowiednich proporcjach, natomiast w okresie jesiennym pierwiastek azotowy nie jest już potrzebny, wtedy nawozimy je mieszankami potasowo-fosforowymi (fosfor wpływa korzystnie na rozwój korzeni oraz drewnienie tkanek, poprawia także odporność roślin, z kolei potas intensywnie wybarwia kwiaty oraz jest odpowiedzialny za dojrzewanie owoców oraz ich smak.
W naszej ofercie mamy szeroki wybór nawozów, mikroelementów oraz odżywek dobrej jakości od producentów tj.: Arkop, Intermag, Ogród Start, Inco (Florovit), Agrecol, Zielony Dom, Tropical, Ekodarpol, Planton, Substral.   

  

Arkop
Intermag
Ogród Start
Inco
Agrecol
Ekodarpol
Zielony Dom
Planton
Tropical
Substral