Od czasu powstania firmy w 1905 roku w celu rozwiązania problemu głodu w Europie, Yara ugruntowała wyjątkową pozycję jako jedyna w branży globalna firma odżywiająca rośliny uprawne. Yara Poland SP. z o.o. jest przedstawicielem jednego z największych światowych koncernów chemicznych – Yara International ASA z siedzibą w Oslo – lider międzynarodowego rynku nawozowego.

W 1991 roku firma rozpoczęła działalność w Polsce jako Hydro Poland, obecnie Yara Poland ma swoją siedzibę w Szczecinie. Od 30 lat Yara rozwija sieć sprzedaży nawozów dla polskiego rolnictwa i ogrodnictwa. Udział firmy w sprzedaży nawozów rolniczych wynosi od kilku do kilkunastu procent, natomiast w kategorii nawozów ogrodniczych, firma jest liderem polskiego rynku.

YaraTera Kristalon

KRISTALONTM są nawozami wieloskładnikowymi rozpuszczalnymi nadające się do kwiatów ciętych, roślin doniczkowych, cebulowych, truskawek i owoców jagodowych, warzyw pod szkłem i w gruncie, krzewów ozdobnych, drzew owocowych oraz w szkółkarstwie, a niektóre dla roślin kwaśnolubnych (wrzosy, azalie, rododendrony).

   Kristalon Biały 15+5+30
   Kristalon Czerwony 12+12+36
   Kristalon Niebieski 19+6+20

 

                   Kristalon Pomarańczowy 6+12+36
                   Kristalon Zielony 18+18+18 
                   Kristalon Żółty 13+40+13

YaraTera

YARATERATM to nawozy rozpuszczalne przeznaczone do sporządzania roztworów wodnych stosowanych w fertygacji roślin.

   YaraTera Rexolin X60
   YaraTera Calcinit Flakes

   YaraTera Superba zielona 14+16+18
   YaraTera Krista MgS


 

YaraMila

YARAMILATM to nawozy wieloskładnikowe dobrze rozpuszczalne, stosowane do przygotowania gleby przed siewem, przy sadzeniu roślin, a także stosowania pogłównego. Są one źródłem zrównoważonego azotu, zawierają także w składzie w pełni i długotrwale dostępny dla roślin fosfor, w różnego rodzaju glebach. 

Yaramila Complex 12+11+18 (+2,6)

YARALIVA

YARALIVATM to seria saletr wapniowych, które są źródłem szybko działającego nie zakwaszającego azotu saletrzanego oraz wapnia i boru, mających na celu wzmocnić roślinę. Pomagają one zapewnić wysoką jakość plonów oraz stymulują zdrowy rozwój każdej plantacji. 

YaraLiva Tropicote

PG Mix

PG MIXTM to wieloskładnikowy nawóz przeznaczony do przygotowywania substratów torfowych oraz mieszanek do produkcji rozsad i upraw roślin doniczkowych i rabatowych. Posiada pełny zestaw mikroelementów niezbędnych do przekształcenia zwykłego substratu torfowego w najwyższej jakości podłoże.

PG MIX 14+16+18